22/09/2021
OnePlus 9

Unikli fotografie OnePlus 9 5G a podrobnosti o hardvéri

OnePlus 9 a 9 Pro sú na ceste a v polovici marca sa potenciálne očakávajú o niečo skôr ako zvyčajne. Toľko už vieme, spolu s dosť vierohodným šomraním tretieho modelu OnePlus 9E na dokončenie zostavy. Vďaka množstvu vykreslení s rôznou vierohodnosťou máme tiež celkom dobrú predstavu o tom, ako budú budúce telefóny vyzerať. Dnešok však prináša doposiaľ najväčší a najhmatateľnejší únik pre OnePlus 9 5G. Zdá sa, že prototyp jednotky je vo voľnej prírode a bol zapojený do detailnej a osobnej praktickej fotografie.

Najprv začneme prehliadku, pretože je to najzaujímavejšia stránka, vidíme, že niektoré z predbežných vykreslení sa skontrolujú a skutočne sa priblížia. To znamená, ak predpokladáme, že ide o prototyp neskorej fázy s konečným dizajnom. Čo, súdiac podľa toho, ako to vyzerá, a podľa toho, že bootuje a zdá sa, že väčšinou funguje normálne, je bezpečný predpoklad. Ale o niečo viac o softvéri.

Fotoaparát a objektívy

Hlavné nastavenie fotoaparátu sa jednoznačne skladá z dvoch veľkých západiek a tretej menšej jednotky, ktoré sú doplnené LED bleskom. To všetko sa zhoduje s povesťami o vanilkovej OnePlus 9. Pokiaľ vieme, OnePlus 9 Pro je zaujímavý v oddelení fotoaparátov a má záhadný údajný štvrtý prídavný snapper.

Veľký únik tiež ponúka niekoľko snímok obrazovky s hardvérovými informáciami o jednotke. Budeme krúžiť späť k tým, ale čo sa týka fotoaparátov, hlásia sa 12MP a 4MP. Môžeme len predpokladať, že sa jedná o 48MP hlavný fotoaparát a 16MP ultrawide.

Než prejdeme k prednej časti zariadenia, možno by vás zaujímalo, aké zvláštne logo je vytlačené na zadnej strane jednotky. Je to v podstate zástupný symbol. Väčšina výrobcov má svoju vlastnú príchuť a spôsob označovania prototypov takýmto spôsobom. To sa úplne očakáva.

Dizajn a prevedenie OnePlus 9

Z prednej strany sa zdá, že OnePlus 9 5G veľmi pripomína predchodcu OnePlus 8T. Týka sa to samotného 6,55-palcového, plochého, 120 Hz, HDR, 20: 9, 2 400 x 1 080 pixelov FullHD +. Pravdepodobne len mierna úprava, ak nie úplne rovnaká ako v prípade OnePlus 8T. Rámy okolo neho vyzerajú pekne tenké, ale oproti predchodcovi nejde o výrazné zlepšenie.

Očakávaný dizajn modeli OnePlus 9

Zdroj uvádza, že rám na OnePlus 9 5G je kovový, pravdepodobne hliníkový. Všetky tlačidlá a porty sa zdajú byť na svojich známych miestach. Signatúra OnePlus Alert Slider zostáva základom pre prípad, že by sa niekto obával. Tiež nás poteší, že na samostatnom zásobníku nanoSIM kariet je viditeľné pevné gumové tesnenie. Pokiaľ v súčasnosti vieme, OnePlus sa bude väčšinou držať svojej dlhoročnej praxe a zriekne sa oficiálneho hodnotenia IP pre vanilkový OnePlus 9, pričom ho do istej miery stále ponúka z praktického hľadiska. OnePlus 9 Pro môže byť jediný, kto získa formálnu ochrannú pečiatku.

V neposlednom rade sú zvyšné snímky obrazovky jednotky 5P OnePlus 9 významným prvkom čipsetu „lahaina“, čo je kód pre nový Snapdragon 888. Malé príjemné prekvapenie vzhľadom na to, že OnePlus 9 Pro bol údajne spozorovaný pred niekoľkými týždňami namiesto neho spustený Snapdragon 875.

Spomína sa tiež 8 GB RAM a 128 GB nerozbaliteľné úložisko a takisto aj Android 11 s OxygenOS navrchu. Táto konkrétna jednotka sa tiež sama označuje ako „LE2117“. Po tomto všetkom si treba uvedomiť, že ide o prototyp s zostavením podľa OS. Aj keď všetky tieto čísla a identifikátory vyzerajú celkom vierohodne, vždy existuje šanca, že dôjde k nesprávnemu nahláseniu ktoréhokoľvek z nich.