16/05/2021
Samsung Android Enterprise

Telefóny a tablety Samsung sa stali súčasťou Programu odporúčaného pre Android Enterprise

Spoločnosť Google spustila program Enterprise Recommended už v roku 2018, aby pomáhala obchodným klientom vyberať, spravovať a nasadzovať zariadenia svojim zamestnancom. Najväčšou výhodou programu je, že podnikom oznámi, ktoré zariadenia sú pripravené na podnikanie a spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky. Samsung je najnovší výrobca skokov na palube Android Enterprise Recommended Program, ktorý už zahŕňa väčšinu etablovaných výrobcov Androidov.

Firmy si teraz budú môcť vybrať medzi registráciou spoločnosti Google bez dotyku (k dispozícii na všetkých zariadeniach so systémom Android 9 a novším) alebo vlastnou registráciou spoločnosti Knox Mobile od spoločnosti Samsung. Aktuálny zoznam vhodných zariadení Samsung zahŕňa vybrané zariadenia so systémom Android 11 a novším, ako sú Galaxy S20, Note20, Tab S7 a S7 +, ako aj odolné zariadenia vrátane XCover Pro.

Základné minimálne požiadavky na program Android Enterprise Recommended stanovené spoločnosťou Google v roku 2018 zahŕňali 2 GB RAM a 32 GB úložiska, procesor 1,4 GHz, 8+ hodín aktívnej výdrže batérie, 10 MP hlavný fotoaparát a 2 MP selfie strieľačku. Zariadenia je tiež potrebné aktualizovať aspoň na jednu významnú novú verziu systému Android v ich životnom cykle.