15/04/2021
Rýchlonabíjačka Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi vytvára bezdrôtovú nabíjačku s výkonom 80 W, ktorá dobije batériu za 19 minút

Spoločnosť Xiaomi má na trhu bezdrôtovú nabíjačku, ktorá ponúka rýchle nabíjanie 55 W, ale zjavne to nie je dosť rýchle. Spoločnosť práve odhalila, že práve vyvinula 80W bezdrôtovú rýchlu nabíjačku, ktorá dokáže nabiť batériu za 19 minút.

VP spoločnosti zverejnil video z procesu rýchleho nabíjania a odhaľuje, že nová nabíjačka vyzerá veľmi podobne ako tá súčasná. Tvrdil tiež, že nová nabíjačka prekonáva svetové rekordy, pretože je dvakrát rýchlejšia ako ďalšia v poradí (ktorou je 40W bezdrôtový stojan Huawei SuperCharge).

Rýchla nabíjačka s príkonom 55 W bola predstavená v auguste spolu s Mi 10 Ultra – vlajkovou loďou smartfónov, ktorá podporuje rýchlosti 50 W a v našich testoch sa jej 4 500 mAh výkonový článok dostal z 0 na 100% za 26 minút.

Spoločnosť Xiaomi navrhla „efektívnejšiu architektúru bezdrôtového nabíjania“ s vyhradeným čipom a nezávislým systémom cievok, ktorá poskytuje neuveriteľné rýchlosti 80 W. V smartfóne sú tiež viacpólové konektory MTW, duálne batérie série 6C a tiež niektoré softvérové ​​akcelerácie. Aj po priemyselnom štandarde 800 úplných nabití môže poskytnúť 90% svojej pôvodnej kapacity.

Telefón vo videu vyzerá ako Mi 10 Ultra so zakrivenými okrajmi obrazovky a jediným dierovacím otvorom v ľavom hornom rohu. Keďže však ukážka hovorí o 4 000 mAh výkonovom článku, zariadenie je jednoznačne prototypom.

Dúfajme, že táto technológia príde s ďalšou vlajkovou loďou v rade, ktorou môže byť Mi 11 Pro, ktorá sa očakáva v prvých mesiacoch roku 2021.