15/04/2021
Samsung IsoCell Vizion

Samsung pripravuje vlastnú generáciu 3D ToF senzorov pod označením ISOCELL Vizion

Nedávno zverejnený dokument spoločnosti Samsung (EUIPO) (Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo) môže v budúcom roku odhaliť funkciu pripravovanej rodiny Galaxy S21. Popis takzvanej kamery ISOCELL Vizion sa perfektne hodí k popisu 3D ToF snímača.

ToF snímač, Samsung pod názvom ISOCELL Vizion

Kamera s časovaním (ToF camera) je kamerový systém so zobrazovacím rozsahom, ktorý využíva techniky času letu na rozlíšenie vzdialenosti medzi kamerou a predmetom pre každý bod obrazu meraním doby spiatočky umelej svetelný signál poskytovaný laserom alebo LED diódou. Podľa niektorých chýbala zostava Galaxy Note20 na snímači 3D ToF, pretože spoločnosť Sony sa už zaoberala objednávkami spomínaného snímača od spoločnosti Apple, takže spoločnosť Samsung pravdepodobne vezme veci do vlastných rúk pri uvedení Galaxy S21 na budúci rok.

V popise samozrejme sú uvedené možné dopady snímača a jedným z nich je rozpoznávanie tváre v prípade, že sa Samsung rozhodne umiestniť jeden na prednú stranu. Nie je isté, či sa senzor ISOCELL Vizion od spoločnosti Samsung dostane do produktovej rady Galaxy S21, ale je to jasný indikátor toho, že spoločnosť hľadá možnosti rozšírenia svojho produktového portfólia.