22/09/2021
Samsung A52 5G

Samsung Galaxy A52 bude 5G mobil s atraktívnou cenovkou.

Spoločnosť Samsung pracuje na ďalšom rozširovaní svojej ponuky cenovo dostupných 5G zariadení. Jedným z pripravovaných telefónov v tomto zozname je Galaxy A52 5G. Bude to nasledovať po stopách modelu A51 5G, ktorý bol uvedený na trh v apríli.

Dnes došlo k úniku niekoľkých tlačových verzií modelu Galaxy A52 5G, takže sa môžete pozrieť na smartphone v celej jeho kráse.

Ako vidíte, má dizajn veľmi podobný svojmu predchodcovi, zatiaľ čo ostrovček fotoaparátu sa zväčšil a teraz má každý ostrov okolo seba vo vnútri ostrova samostatné krúžky. Je to dizajn, ktorý sa trochu viac podobá tomu, čo spoločnosť Samsung nedávno robila pre svoje vlajkové lode, a tiež vyzerá o niečo lepšie ako to, čo sme v minulosti mali na telefónoch série A. Nie je to obrovský rozdiel, ale je to najväčší, ktorý medzi A51 5G a A52 5G nájdete, čo sa týka dizajnu.

Pripravovaný Samsung A52 5G

Rozmery nového telefónu budú 159,9 x 75,1 x 8,4 mm a jeho hrúbka rastie takmer na 10 mm tam, kde je hrčka fotoaparátu. V porovnaní s predchodcom je teda o 1 mm dlhší, 1,5 mm širší a 0,3 mm tenší. Bude mať 6,5-palcovú obrazovku so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov a vystredeným otvorom pre selfie kameru a 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Zadná strana bude plastová, zatiaľ čo rám je kovový.

Cena Galaxy A51 5G bola uvedená na cenu 499 dolárov a vzhľadom na to, ako sa zdá A52 5G podobná, je možno rozumné očakávať podobný cenový bod. Alebo možno o niečo nižšia, pretože 5G je v dnešnej dobe menšou novinkou. Budeme si musieť ešte chvíľu počkať na oficiálne podrobnosti, stále však nič nenasvedčuje tomu, kedy by mohli prísť. Budeme vás informovať.