22/09/2021
Predstavenie Redmi 9 Power

Redmi 9 Power prichádza 17. decembra

Hovorilo sa, že Redmi 9 Power dorazí na trh 15. decembra, čo sa však trochu oneskorilo, keďže spoločnosť dnes oznámila, že Redmi 9 Power bude predstavený až 17. decembra, v pravé poludnie miestneho času v Indii.

Redmi zatiaľ nešpecifikoval špecifikácie smartfónu, ale stránka predstavenia nového mobilu na oficiálnych stránkach Xiaomi potvrdzuje, že Redmi 9 Power bude obsahovať prednú kameru a 48 MP štvorobjektív na zadnej strane.

Predstavenie Redmi 9 Power

Táto stránka tiež naznačuje že Redmi 9 Power bude mať veľkú batériu a výkonný procesor, ale neuvádza nijaké čísla. Potvrdzuje však, že Redmi 9 Power bude dodávaný s Hi-Res Audio, stereofónnymi reproduktormi a bude mať štyri farebné prevedenia.

Technická špecifikácia Redmi 9 Power

Očakáva sa, že Redmi 9 Power bude rebrandovaný Redmi Note 9 4G, ktorý je poháňaný procesorom Snapdragon 662 SoC, je vybavený 6,53 “FullHD + LCD a pod kapotou má 6 000 mAh batériu.

Na rozdiel od Redmi 9 Power však Redmi Note 9 4G obsahuje zadné nastavenie trojitého fotoaparátu, čo je kombinácia 48MP primárnych, 8MP ultraširokých a 2MP hĺbkových snímacích jednotiek. Pre selfie a videohovory má vpredu 8MP fotoaparát.