14/04/2021
Moto G 5G Plus

Recenzia Moto G 5G Plus

Superrýchla rýchlosť a extrémne krátka latencia – surfovanie na mobilnom zariadení v Európe by malo byť rovnako spoľahlivé ako z domova. Na papieri má byť globálny bezdrôtový štandard 5G stokrát rýchlejší v porovnaní s existujúcou sieťou 4G

Moto G 5G Plus nie je smartphone, ktorý by ste mali brať do úvahy, ak hľadáte iba zariadenie s podporou 5G. Vďaka displeju s pomerom strán 21: 9 a veľkej 5 000 mAh batérii poskytuje smartphone ďalšie dva jedinečné predajné body za svoju cenovú hladinu. Vďaka procesoru Snapdragon 765 bežiacemu pod kapotou je telefón tiež rýchly a odolný voči budúcnosti (v úctyhodnej miere). Tí, ktorí by sa neuspokojili s ničím menším než s OLED displejom alebo by neustále fotografovali pomocou telekamery, by si tento model nemali vyberať.

Hlavný snímač: 48 megapixelov, 1,6 µm
Širokouhlý fotoaparát: 8 megapixelov, 1,12 µm
Makro fotoaparát: 5 megapixelov, 1,12 µm
Predný fotoaparát: 16 megapixelov, 1 µm
Predný fotoaparát (širokouhlý): 8 megapixelov, 1,12 µm

Piaty a šiesty fotoaparát Moto G 5G Plus sú umiestnené na prednej strane. Rovnako ako Google Pixel 3 XL si môžete vybrať medzi normálnou selfie kamerou a širokouhlým objektívom pre skupinové snímky. Ale Motorola rieši umiestnenie dvoch fotoaparátov oveľa elegantnejším spôsobom pomocou niekoľkých dierovacích otvorov, ktoré sú umiestnené na tokoch displeja.

Displeje vo formáte 21: 9 sa pred časom považovali za ďalšiu veľkú vec. Výrobcovia televízie sa nás snažili presvedčiť, že filmy vyzerajú dobre, iba ak sa premietajú v tomto pomere. V praxi sa však ultraširoký televízny formát postaral iba o to, aby sa filmy vo formáte 16: 9 premietali s tučnými pruhmi, ktoré sa zobrazovali na každej strane. Tento formát teraz zažíva renesanciu v súčasných smartfónoch, hoci tu by sa mal v skutočnosti volať 9:21.

Veľmi dobré: displej s HDR10 a obnovovacou frekvenciou 90 Hertzov
Zaobchádzanie s telefónom Motorola Moto G 5G Plus môže pôsobiť, akoby bolo trochu klzké, ale táto skutočnosť sa posadí dozadu, kedykoľvek položíte displej do vodorovnej polohy a budete na svojom smartfóne sledovať videá alebo filmy z YouTube. Vďaka certifikácii HDR 10 a hustote pixelov 409 PPI – presné rozlíšenie je 1 080 x 2 520 pixelov – vďaka čomu vyzerá multimediálny obsah naozaj dobre. LCD displej navyše dosahuje obnovovaciu frekvenciu 90 Hertzov, ktorá je poháňaná rýchlym procesorom a pracuje bez problémov.

Konečný verdikt
Pri každodennom používaní Motorola Moto G 5G Plus som nakoniec rýchlo zabudol, že nosím smartfón strednej triedy. Je to hlavne vďaka rýchlemu procesoru a rýchlemu výkonu v kombinácii s 90-Hertzovým displejom. Nielen to, ale pomáha aj verzia operačného systému, pretože drobné vylepšenia, ktoré Motorola urobila, ešte viac zvyšujú použiteľnosť smartfónu.

Čo sa nám páčilo:

✓ Vysoký výkon s 5G SoC
✓ Skvelý displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a HDR 10
✓ Jedna z najlepších verzií systému Android
✓ Dobrý výkon fotoaparátu za dobrých svetelných podmienok
✓ Veľká kapacita batérie

Čo sa nám nepáčilo:

✕ Plastové puzdro bez certifikácie IP
✕ Kvalita obrazu bez svetla prudko klesá
✕ Zlý zvuk so zabudovaným reproduktorom