14/04/2021
Samsung S21

Prvé obrázky Samsung Galaxy S21 a S21 Ultra ukazujú nový prepracovaný dizajn telefónu

So špekuláciami, že spoločnosť Samsung môže uviesť na trh svoju sériu S21 už v januári, prirodzene očakávame ďalšie podrobnosti o pripravovaných vlajkových lodiach. Dostali sme to práve vďaka najnovšej sade renderov od @onleaks, ktoré nám poskytujú prvý pohľad na Samsung Galaxy S21 a S21 Ultra. Zdroj navyše podporuje fámy o januárovom uvedení na trh.

Oba telefóny sú vybavené stredovými otvormi pre dierovanie ako ich predchodcovia, model S21 má plochý 6,2 “panel, zatiaľ čo Ultra’s je v rozmedzí 6,7–6,9“ s ešte výraznejším zakrivením.

V zadnej časti majú oba telefóny radikálne odlišný dizajn. Náraz fotoaparátu S21 v porovnaní s modelom S20 vzrástol a teraz sa obopína okolo rámu zariadenia. Máme tri vertikálne naskladané fotoaparáty, zatiaľ čo blesk je teraz umiestnený oddelene od hrotu fotoaparátu.

Inde zostáva dizajn do značnej miery nezmenený až po umiestnenie tlačidiel. Na hornej strane vidíme otvory pre duálny mikrofón a uvedené rozmery telefónu sú 151,7 x 71,2 x 7,9 mm (bez hrotu fotoaparátu).

Fotoaparát S21 Ultra dostane ešte výraznejší náraz fotoaparátu okolo chrbta so štyrmi rozloženými objektívmi. Rovnako ako vanilka S21 sa omotáva okolo bočnej strany telefónu a rám sa rozširuje tak, aby splýval.

Uvedené rozmery modelu S21 Ultra vychádzajú na 165,1 x 75,6 x 8,9 mm, zatiaľ čo náraz fotoaparátu zväčšuje celkovú hrúbku o ďalšie 2 mm. Zdá sa, že sa hovorí o pridanom S-Pen, ale je nesprávne.