14/04/2021
Nový OnePlus 8T

OnePlus 8T s 65W nabíjaním a 120Hz displejom s režimom Always On

Nový Warp Charge 65 hovorí sám za seba. Je to jedna z niekoľkých hlavných upgradov na OnePlus 8T a dokáže batériu úplne nabiť za 39 minút. Ale 100% nabitie je viac, ako potrebujete, aby ste sa dostali cez deň, stačí rýchle 15-minútové dobitie.

Super rýchle nabíjanie a výkonná batéria OnePlus 8T

Batéria je na nabitie o niečo väčšia – 4 500 mAh, oproti 4 300 mAh v prípade OnePlus 8. 12 teplotných senzorov zaisťuje bezpečnú prevádzku, zatiaľ čo v kábli aj v nabíjačke sú použité šifrovacie čipy, aby sa zabránilo možným problémom s falzifikátmi.

Samotná nabíjačka je tiež iná, pre začiatočníkov má USB-C port. Okrem proprietárneho Warp Charge táto napájacia tehla podporuje aj štandard USB Power Delivery a môže vydávať až 45 W, takže môžete rýchlo nabiť kompatibilný notebook, Nintendo Switch a ďalšie pomôcky.

Ak nemáte po ruke nabíjačku Warp, samotný telefón podporuje Power Delivery až 27 W – takmer rovnako rýchle ako OnePlus 8 a 8 Pro. Mimoriadna kompatibilita otvára nový svet nabíjacieho príslušenstva, ktoré môžete použiť. Neexistuje však bezdrôtové nabíjanie.

Inovatívny AMOLED displej

Druhou veľkou novinkou je obrazovka, ktorá sa teraz zhoduje s obnovovacou frekvenciou 120 Hz u 8 Pro. Toto je stále 6,55 “panel AMOLED s rozlíšením 1080p +, avšak Pro si zachováva výhody vo veľkosti displeja a hustote pixelov. Nový panel na 8T získal perfektné skóre A + od spoločnosti DisplayMate. Má vysoko presné farby a špičkový jas až 1 100 nitov (spolu s novou AI na plynulé nastavenie medzi 8 192 úrovňami jasu).

8T je prvý telefón OnePlus, ktorý je vybavený režimom Always On Display. Spoločnosť má pre ňu vopred načítaných 11 rôznych návrhov. Pre ďalšie prispôsobenie vyberie algoritmus AI z vašej galérie najlepšie portréty a ponúkne ich použitie ako tapety AOD. OnePlus tiež uzavrel partnerstvo so Snapchatom, aby ste mohli používať svojho avatara Bitmoji na AOD, avatar sa bude aktualizovať podľa vašich každodenných aktivít a okolia.

OnePlus 8T poháňa čipset Snapdragon 865. Nie je to najnovší čip, ale aj napriek tomu môžete očakávať, že sa aplikácie vďaka inovácii na úložisko UFS 3.1 načítajú rýchlejšie. Dodáva sa v kapacitách 128 GB a 256 GB, ktoré sú viazané na 8 GB respektíve 12 GB LPDDR4X RAM. Chladiaci systém má teraz aj parnú komoru, ktorá je o 285% väčšia ako predtým.

8T je jedným z prvých telefónov, ktoré boli uvedené na trh s Androidom 11 po vybalení z krabice – a nemyslíme tým iba od OnePlus. Spoločnosť pridala niekoľko vlastných funkcií, medzi ktoré patrí úplne nový režim Dark s vrstveným dizajnom na zlepšenie čitateľnosti. Aplikácia Fotoaparát tiež získala niekoľko aktualizácií.

T-telefón sa dodáva s rovnakým 48MP snímačom IMX586 ako pôvodný 8. Na rozdiel od modelu 7T na tomto fotoaparáte nie je žiadny špeciálny fotoaparát so zoomom, namiesto toho sa spolieha na to, že snímač vykoná orezanie dvakrát.

16MP ultraširoký fotoaparát má zatiaľ najširší objektív zo všetkých telefónov OnePlus – nie o veľa, ale pri 123 ° ohraničuje 8 (116 °) aj 8 Pro (120 °). Ďalšie dva fotoaparáty sú 5 MP makro kamera (ktorá vám umožní priblížiť sa až 3 cm od objektu) a 2 MP snímač hĺbky.

Videokamera získava vlastný portrétny režim vďaka algoritmu AI, ktorý dokáže detekovať ľudí a rozmazať pozadie za nimi. OnePlus tiež vylepšil režim Nightscape, aby produkoval živé farby a čistejšie detaily. Nový model Super Stable sľubuje vylepšenú stabilizáciu obrazu aj pre videá.

OnePlus 8T bude pri uvedení na trh k dispozícii v dvoch farbách: akvamarínová zelená a lunárna strieborná. Zelená možnosť má nový povrch, ktorý vedie k rozptýleným odrazom pri odrážaní odtlačkov prstov. Model Silver je novou verziou matného povrchu, ktorý sme videli na OnePlus 8.

OnePlus 8T sa bude predávať v Európe od 20. októbra, ceny budú začínať na 600 € za 128 GB verziu telefónu a 700 € za telefón s kapacitou 256 GB.