15/04/2021
Nokia 10

Interný dokument HMD Global odhaľuje budúce plány a Nokiu 10

Unikol interný dokument spoločnosti HMD Global a obsahuje niekoľko kľúčových bodov, ktoré sú dosť zaujímavé, vrátane zmienky o Nokii 10 – ktorá je údajne nástupcom Nokie 9 PureView. Tento dokument nehovorí o Nokii 10 podrobne a uvádza iba to, že je absolútne zakázané diskutovať alebo zverejňovať informácie týkajúce sa Nokie 10.

Lepšia časť dokumentu sa však týka budúcich plánov spoločnosti HMD na to, aby bola Nokia ako značka. Samozrejme, oslovovanie top 3 najväčších výrobcov smartfónov v nasledujúcich 3 až 5 rokoch je stále na stole, ale aby to bolo možné, chce byť Nokia najlepším priateľom spoločnosti Google.

Nie je prekvapením, že zhruba pred dvoma mesiacmi spoločnosti Google a Qualcomm investovali peniaze do Nokia. Vo výsledku sa Nokia zameria na marketing svojich telefónov s najnovšími inováciami od spoločnosti Google a tiež sa pokúsi zvládnuť „ponuku Google“.

Kľúčovým predajným miestom spoločnosti HMD Global je, že zariadenia Nokia sú „Pixely pre každú cenovú kategóriu“ s čistým Androidom – tak, ako to zamýšľal Google.

Ako bonus dokument uvádza niektoré z pokynov, ktoré musia budúce udalosti spoločnosti Nokia dodržiavať, a jednou z nich je neporovnávať telefóny Nokia priamo s inými značkami. Kľúčovými trhmi, na ktoré sa treba zamerať, sú India, Čína, Rusko, Indonézia, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Južná Afrika, Mexiko a USA.