14/04/2021
Samsung S Pen

Galaxy Z Fold 3 môže obsahovať iný druh S Pen

Spoločnosť Samsung Display zmenila svoju technológiu zobrazovacieho panela za sklopný panel, ktorý sa bude dodávať pre skladacie telefóny spoločnosti Samsung Electronics uvedené na trh v budúcom roku, aby sa do neho zmestilo dotykové pero S Pen, uviedla juhokórejská výskumná firma.

Galaxy Z Fold 3 môže využívať technológiu AES a silnejší UTG ako Z Fold 2

Spoločnosť Samsung Display zváži použitie aktívneho elektrostatického roztoku (AES) na odstránenie digitizéra potrebného na umiestnenie dotykového pera, uviedol UBI Research. Zvažovala tiež zmenu hrúbky ultratenkého skla použitého ako krycie okná na paneloch, uviedla výskumná firma.

Prečítajte si recenziu k telefónu Samsung Galaxy Z Fold 2

Spoločnosť Samsung v súčasnosti využíva na podporu používania dotykového pera vo svojej sérii Galaxy Note elektromagnetickú rezonanciu (EMR). EMR vyžaduje digitizér, ale zvyšuje citlivosť na dotyk a nevyžaduje vloženie batérie do dotykového pera.

Výskum UBI je presvedčený, že spoločnosť Samsung zrušila svoje plány na aplikáciu pera S Pen na svoj Galaxy Z Fold 2 kvôli problémom s odolnosťou ultratenkého skla a flexibilite digitizéra.

Pokiaľ predajca spoločnosti Samsung pre EMR nevyvinie riešenie, ktoré by mohlo pomôcť pri podpore dotykového pera, bude Samsung pravdepodobne používať technológiu AES, uviedol UBI Research. To povedie k väčšej hustote senzorov na Y-OCTA alebo k zložitejšej konštrukcii IC.

Spoločnosť LG Display tiež vyvíjala skladaciu technológiu s BOE pomocou technológie AES. Ultratenké sklo sa tiež zvýši na 60 mikrometrov zo súčasných 30 mikrometrov, aby vydržalo tlak v bodoch pera. Výzvou bude urobiť flexibilnejšie hrubšie sklo, uviedla výskumná firma.

UBI Research očakáva, že ultratenké sklo bude v roku 2025 predstavovať 78% krycích okien použitých v skladacích smartfónoch.