14/04/2021
Galaxy Z Fold 2 test odolnosti

Galaxy Z Fold 2 podrobený testu odolnosti

Spoločnosť Samsung bola minulý rok podrobená dôkladnej kontrole, keď uviedla na trh prvý skladací telefón s telefónom Galaxy Fold. Zistilo sa, že počiatočná várka skladacieho displeja sa dá ľahko poškodiť, čo prinútilo spoločnosť Samsung prepracovať dizajn skladacieho displeja a oddialiť jeho oficiálne uvedenie na trh. Aj potom pretrvávali obavy z odolnosti a až teraz, keď sa prvé generačné zariadenia používajú už niekoľko mesiacov, si ľudia uvedomujú, že to nie je také krehké, ako sa zdalo.

Vstúpte do Galaxy Z Fold2

Galaxy Fold 2 sme vám už predstavili a je to prvý telefón, ktorý prináša vylepšenia takmer vo všetkých možných smeroch. YouTuber Zack Nelson alias JerryRigEverything urobil svoj test trvanlivosti podpisu na špičkových skladacích zariadeniach spoločnosti Samsung a výsledky ukazujú lepšiu štrukturálnu integritu v porovnaní s minulým rokom.

Odolnosť displeja Galaxy Z Fold 2

Ako prvý sa predstaví v akcii nový 6,2-palcový vonkajší displej. Je vyrobený zo skla a prirodzene sa škriabe na úrovni 6 podľa Mohsovej stupnice tvrdosti. Potom sa dostávame k hviezde predstavenia – 7,6-palcovému sklopnému panelu Dynamic AMOLED 2X na vnútornej strane. Tento rok je vopred použitý chránič obrazovky, ktorý je nasadený na druhom plastovom kryte nad panelom. Bez väčšieho prekvapenia vidíme škrabance na úrovni 2 Mohsovej stupnice tvrdosti rovnako ako v minuloročnom modeli. Silnejšie zatlačenie nechtu tiež zanechá trvalé poškodenie.

Fold2 samozrejme nie je obyčajné zariadenie a táto mäkká obrazovka je pri prenášaní bezpečne uložená. Jedinou šancou na jeho poškriabanie je, keď ju skutočne použijete, ale potom si ľudia často nechcú pchať nechty nechtiac do svojich smartfónov.

Telo telefónu Samsung Galaxy Z Fold 2

Späť k videu po ruke – po overení, že bočné strany telefónu sú vyrobené z kovu, umiestnil Zack na hlavný displej Z Fold 2 malú zmes prachu a sute. Na rozdiel od minuloročného experimentu sa vylepšenému pántu Z Fold 2 a malým štetinám podarilo zabrániť, aby sa trosky dostali do vnútra telefónu.

Bočný snímač odtlačkov prstov fungoval počas úvodného nastavenia v poriadku, ale niekoľko škrabancov spôsobil, že bol nepoužiteľný. Pokiaľ ide o test ohybu, Z Fold 2 sa mu napriek určitému úsiliu hostiteľa podarí ešte raz prežiť. Vylepšený pánt spoločnosti Samsung a vylepšená konštrukcia dokázali pekne držať s malým alebo žiadnym prehnutím.

Pozrite si video z testovania odolnosti Galaxy Z Fold 2