15/04/2021
Fold 2 Samsung

Galaxy Fold 2 Samsung – čo od neho môžete očakávať?

To že Samsung so svojim prvým konceptom Fold zamiešal stojate vody na trhu mobilných telefónov, kde sa všetci výrobcovia predbiehajú len v tom kto má väčší displej, rýchlejší procesor, viac foťákov alebo silnejšiu batériu niet pochýb. Pozreli sme sa na to, čo Fold 2 Samsung prináša svojím majiteľom a či ide len o módny výstrelok alebo novú generáciu mobilných zariadení.

Základné informácie o Galaxy Fold 2

Galaxy Z Fold 2, ktorý bol uvedený na trh 18. septembra a predstavuje vrchol doterajšieho úsilia spoločnosti Samsung. Je to dizajn, ktorý si do veľkej miery zachováva rovnaký vzhľad ako jeho problémový predchodca, avšak s niektorými úspechmi jeho kompaktnejšieho Galaxy Z Flip. Za dvojnásobnú cenu ako prémiový smartphone je ťažké odporučiť, aby si niekto skutočne kúpil Galaxy Z Fold 2. Ak to však urobíte, pravdepodobne nebudete sklamaní – a to nie je nič, čo by sme mohli povedať o pôvodnom Galaxy Fold. alebo Microsoft Surface Duo.

Technická špecifikácia Samsung Galaxy Fold 2

Veľkosť a rozlíšenie displeja: 7,6 palca s rozlíšením 2 208 x 1 768 (hlavná obrazovka); 6,2 palca s rozlíšením 2 260 x 816 (krycia obrazovka)
Procesor: Qualcomm Snapdragon 865+
Hlavné fotoaparáty: 12-megapixelový ultraširoký, 12-megapixelový širokouhlý fotoaparát, 12-megapixelový teleobjektív
Predný fotoaparát: 10 megapixelov
Fotoaparát na kryte: 10 megapixelov
Kapacita batérie: 4 500 mAh dvojitá batéria
Pamäť: 12 GB RAM
Úložisko: 256 GB alebo 512 GB
Biometrické overovanie: snímač odtlačkov prstov a rozpoznávanie tváre

Displej a dizajn Fold 2

Keďže hlavná odlišnosť Galaxy Fold 2 od bežného smartfónu je hlavne v dizajne a displeji, poďme sa venovať najprv tejto téme. Dizajn Galaxy Z Fold 2 je podobný ako pôvodný Fold, ale má veľa vylepšení. Medzi najväčšie z týchto upgradov patrí jeho pružnejší a zosilnený pánt. Spoločnosť Samsung musela odložiť spustenie pôvodného Galaxy Fold po tom, čo malý počet recenzentov zistil, že sa ich zariadenie pokazilo už po dvoch dňoch používania. V niektorých prípadoch boli škody spôsobené nečistotami vstupujúcimi do závesu, v iných prípadoch používatelia omylom odstránili z obrazovky ochrannú vrstvu.

Spoločnosť Samsung zdanlivo urobila obe vylepšenia. Spoločnosť implementovala nový zametací pánt inšpirovaný vákuom, ktorý zabráni úlomkom nečistôt. Po rozbalení zariadenia som si tiež všimol, že tam bol štítok, ktorý jasne informoval používateľov, aby neodstraňovali ochrannú fóliu obrazovky telefónu, a poskytujúci ďalšie tipy na údržbu zariadenia.

Zo zadnej strany vyzerá Galaxy Z Fold 2 podobne ako Galaxy Note 20 Ultra: prichádza v rovnakej farbe Mystic Bronze ako Note 20 Ultra a má podobne vyzerajúci trojitý modul fotoaparátu. Galaxy Z Fold 2 pôsobí elegantne a ľahko ako tablet; po otvorení meria iba 6,9 milimetra, takže je iba o niečo hrubší ako 6,1 milimetrový iPad Air. Jeho priestranná 7,6-palcová obrazovka sa tiež cíti oveľa pohlcujúcejšia, keď sa spoločnosť Samsung zbavila zárezu v prospech výrezu fotoaparátu v tvare dierky, ktorý sa stal základom aj pre ďalšie zariadenia.

Ak je však zatvorený, pôsobí trochu silno a neohrabane. Galaxy Z Fold 2 v podstate vyzerá ako dva smartphony, ktoré sú po vypnutí naskladané jeden na druhom. Je to trochu ťažkopádne, ale nie nepraktické; stále je dostatočne kompaktný na to, aby ste ho mohli používať jednou rukou alebo rýchlo fotografovať. To mu dáva výhodu oproti Surface Duo, ktorý bol príliš široký na to, aby sa dal pohodlne používať v režime telefónu, pokiaľ som ho nechytil oboma rukami.

Samsung Fold 2 fotoapáraty

Galaxy Z Fold 2 má nastavenie trojitého fotoaparátu, ktoré sa skladá z 12-megapixelového ultraširokého fotoaparátu, 12-megapixelového štandardného fotoaparátu a 12-megapixelového teleobjektívu. Na krycom displeji je tiež 10-megapixelový selfie fotoaparát a po otvorení zariadenia ďalší 10-megapixelový fotoaparát v hornej časti obrazovky. To znamená, že zážitok zo snímania fotografií a videa na telefóne Galaxy Z Fold 2 sa nelíši od situácie, keď fotografujete na bežnom smartfóne. Pre porovnanie, Surface Duo vyžaduje, aby ste sklopili displeje úplne dozadu a aby ste fotografovali, fyzicky otočili telefón.

Galaxy Z Fold má tiež kvalitu fotoaparátu, ktorú by ste očakávali od špičkového smartphonu, na rozdiel od Surface Duo, ktorý pri porovnaní snímal snímky, ktoré vyzerali menej ostro pri slabšom osvetlení.

Výdrž batérie a používanie Fold 2 Samsung Galaxy

Samsung Galaxy Z Fold 2 ponúka dostatok výdrže batérie, aby ste sa dostali na celý deň. Po zhruba 10-hodinovom používaní počas celého pracovného dňa zostalo Galaxy Z Fold 2 približne 60% jeho batérie. Je dôležité mať na pamäti, že výdrž batérie sa bude vždy líšiť v závislosti od toho, ako zariadenie používate. Počas môjho pôsobenia v Galaxy Z Fold 2 som ho primárne používal na kontrolu e-mailov, čítanie správ, streamovanie Netflixu a počúvanie hudby.

Jednou z neočakávaných výhod veľkej veľkosti telefónu Galaxy Z Fold 2 sú jeho dunivé reproduktory. Reproduktory Galaxy Z Fold 2 sú hlasnejšie ako reproduktory ktoréhokoľvek telefónu, ktorý som v poslednej dobe počul, vďaka čomu reproduktory iPhone 11 Pro Max znejú povrchne a v porovnaní s ostatnými ostro. To je dôležité pre zariadenie, ako je Galaxy Z Fold 2, ktoré bolo pravdepodobne navrhnuté s ohľadom na zábavu.

Záverečné zhodnotenie Samsung Galaxy Fold 2

Galaxy Z Fold 2 je jedným z najsľubnejších skladacích telefónov, aké sme doteraz videli. Dôležitými spôsobmi vylepšuje originál, najmä pokiaľ ide o odolnosť a veľkosť displeja krytu. Ale s cenovkou 1 999,99 Euro je Galaxy Z Fold 2 luxusným zariadením. Je to dvakrát viac ako zaplatíte za špičkové telefóny, ako sú Galaxy S20 a iPhone 11 Pro.

Galaxy Z Fold 2 od vás nežiada žiadne veľké kompromisy, aby ste získali výhody zariadenia 2 v 1, ako to robí Surface Duo. Avšak jeho netradičná veľkosť si pri výmene telefónu stále trochu zvyká.

Bez ohľadu na to ma Galaxy Z Fold 2 presvedčil, že skladacie telefóny môžu ponúknuť veľa výhod pre tých, ktorí chcú väčšiu obrazovku v mobilnom zariadení. Momentálne je však pravdepodobne nákladovo efektívnejšie a praktickejšie dokúpiť si k smartphonu iba tablet.

Plusy: Obrazovka veľkosti tabletu; Dobrý fotoaparát; Dlhá výdrž batérie; Vynikajúce reproduktory

Nevýhody: Dvakrát tak drahé ako bežné špičkové telefóny; Malá IP odolnosť proti vode a prachu; Dizajn môže v režime telefónu pôsobiť nepríjemne kôli hrúbke a nezvyklému tvaru

Pozrite si video Galaxy Fold 2 od Samsungu