15/04/2021
Samsung A72

Galaxy A72 by mohol byť prvým telefónom Samsung s penta-fotoaparátom

História v sérií Samsung A sa opakuje

Pred pár rokmi spoločnosť Samsung predstavila prvý telefón so štyrmi fotoaparátmi na svete, Galaxy A9 (v roku 2018), ktorý v súčasnosti pracuje až na piatich fotoaparátoch. Nebude to však prvý telefón s päť objektívovým fotoaparátom – tú česť si odnáša Nokia 9 PureView – ale je to priestor pre sériu Samsung A, ktorá je často testovacím priestorom pre experimentovanie s fotoaparátom.

Samsung Galaxy A72 sa tak pravdepodobne stane prvým telefónom s penta-fotoaparátom spoločnosti Samsung. Vo výbere foto kamier sú – 64 MP hlavná kamera, 12 MP ultra širokouhlá, 8 MP teleobjektív (3x zoom), 5 MP makro a 5 MP hĺbkový snímač.

Samsung Galaxy A72 s penta objektívom

Spoločnosť Samsung mohla použiť 8 MP kameru s 3x zoomom z modelu Galaxy S20 FE a pridať ho do nastavenia modelu Galaxy A71, ktorý už má ďalšie štyri fotoaparáty. To by prinieslo OIS, ktorý je najužitočnejší pri dlhých ohniskách. Už v minulosti sa hovorilo o tom, že A72 bude prvým telefónom série A, ktorý má optickú stabilizáciu obrazu (OIS). Čo sa týka selfie kamery, bude len jedna a bude mať 32 MP snímač.

Samsung Galaxy A52

Samsung Galaxy A52 bude tiež súčasťou debutu novej série A. Hovorí sa, že sa bude držať technickým špecifikáciam podobným modelu A51. Spoločnosť Samsung vkladá veľké nádeje do modelov A72 a A52. Správa tvrdí, že kombinovaný predaj sa odhaduje na 30 miliónov, čo bude zhruba 10% z celkového objemu spoločnosti Samsung.