15/04/2021
Nov0 funkcie Galaxy Fold Z 2

Funkcie Samsung Galaxy Z Fold2 sa dočkajú nových vylepšení

Spoločnosť Samsung vydala novú softvérovú aktualizáciu pre Galaxy Fold, ktorá prináša na prvý skladací smartfón niekoľko funkcií Galaxy Z Fold2, medzi ktoré patria App Pair, Capture View a Dual Preview.

Aplikácia App Pair

vám umožňuje otvoriť až tri aplikácie v preferovanom rozložení rozdelenej obrazovky prostredníctvom okrajového panela, ktorý je prístupný prejdením prstom po bočnej strane obrazovky. Spoločnosť tiež aktualizovala funkciu Multi-aktívne okno, pretože vám teraz umožňuje usporiadať rozloženie vodorovne.

Aktualizácia tiež umožňuje bezdrôtové pripojenie zariadenia Galaxy Fold k vašej inteligentnej televízii prostredníctvom aplikácie Samsung DeX, ktorá vám tiež umožní používať skladací smartphone ako touchpad na ovládanie druhej obrazovky gestami viacerých prstov.

Jednou z nových funkcií fotoaparátu, ktorá prichádza na rad Galaxy Fold s novou aktualizáciou, je automatické rámovanie, ktoré automaticky zväčšuje alebo zmenšuje obraz v závislosti od toho, koľko ľudí sa nachádza pred fotoaparátom, aby bolo zaistené zachytenie všetkého. Má tiež sledovanie pohybu, ktoré udržuje objekt v strede obrazu.

Dual Preview

ako je zrejmé z názvu, zobrazuje ukážku obrazu na krycej aj hlavnej obrazovke smartfónu. Funguje to aj s videami.

Potom je tu funkcia Capture View, ktorá vám umožní skontrolovať až päť najnovších fotografií alebo videí na ľavej strane hlavnej obrazovky a v pravej polovici obrazovky vám poskytne náhľad nasledujúceho záberu.

Nová aktualizácia prináša aj funkciu Single Take a teraz vám umožňuje robiť selfie pomocou zadného fotoaparátu Galaxy Fold vo vysokom rozlíšení, pretože zobrazuje náhľad na kryciu obrazovku. Spoločnosť Samsung vám tiež umožňuje nahrávať videá v pomere 21: 9 a 24 snímok za sekundu v režime Pro Video.

Okrem produktivity a funkcií fotoaparátu obsahuje nový firmvér aj niektoré vylepšenia Wi-Fi, ktoré vám umožňujú priame zdieľanie hesiel Wi-Fi a kontrolu rýchlosti blízkych pripojení Wi-Fi.